Techniki Uwalniania

Uzdrawiające medytacje i techniki uwalniania

Medytacja jest bardzo ważnym elementem życia. Pomaga odnowić kontakt ciała z duszą. Poprzez wprowadzenie umysłu w stan rozluźnienia wchodzimy w uważną obserwację i uruchamiamy uśpione atomy, które przywracają połączenie pomiędzy każdą cząstką w naszym ciele. A każda obudzona cząsteczka jest bezpośrednim połączeniem z Wyższą Jaźnią i naszą Duszą. 

Skąd i dlaczego

Czym są Techniki Uwalniania?

O technikach uwalniania pięknie pisze David Hawkins, amerykański psychiatra. Uważa on, że umysł wraz z myślami jest kreowany poprzez uczucia. Tłumione uczucia blokują przepływ energii w naszym ciele, co prowadzi do chorób somatycznych, zaburzeń fizycznych, zaburzeń relacji. Skumulowane emocje blokują rozwój duchowy, świadomość oraz powodzenie na wielu obszarach życia.

Uwalniania emocji należy tylko i wyłącznie do ciebie. Odkrywasz prawdę przed samym sobą, odkrywasz zbiory przekonań, w które kiedyś uwierzyłeś i programy, które zapisał twój umysł, a które sabotują realizację twoich pragnień. Myśli są zapamiętywane w/g stopnia natężenia emocjonalnego, dlatego też „odpuszczając” określoną emocję uwalniamy się od powiązanych z nią myśli. Idąc tą drogą odkrywasz swoją jaźń, odkrywasz prawdę.

„Życie jest łatwe, kiedy masz zamknięte oczy i nie rozumiesz niczego, co widzisz…”

John Lennon

Aby utrzymać uczucia w stanie wyparcia (wyparte traumy, złość, czy lęk związane z jakaś sytuacją) umysł stosuje mechanizm wyparcia i projekcji. Zamiast je odczuwać projektujemy je na świat i ludzi. Jest to również bardzo energochłonne, dlatego nie zostaje nam zbyt wiele energii do życia (zdrowego funkcjonowania).

Uwalniając zamrożone emocje – udrażniamy te kanały i zaczynamy żyć pełnia życia.

To jest o „Technikach uwalnia” Dawida Howkinsa (bardzo polecam tę książkę).

W tych technikach, które znajdziesz tutaj, wchodzimy głębiej, do samego sedna problemu, do źródła danej emocji. Czy będzie ona miała początek w tym życiu, czy będzie zapisana w twoim kodzie DNA, a początek jej dali twoi przodkowie – Ty, w momencie przeżywania tej emocji, uwalniasz ją, uzdrawiając cały swoj ród wstecz. Gdzie następstwem tego jest otrzymanie olbrzymiego potoku energii wsparcia i miłości.

DNA drzewo

Nie następuje to oczywiście po wykonaniu jednej techniki. Potrzebujemy trochę czasu aby się wyzwolić z nagromadzonych blokad. Jednak już po pierwszej sesji poczujesz pewne wyzwolenie i będziesz chciał nauczyć się tego i codziennie uwalniać stłumione przez lata emocje, kawałek po kawałku. I wtedy z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc będziesz szczęśliwszy, spokojniejszy i bardziej harmonijny.

Jak to się zaczęło?

      Prowadzenia technik uczyłam się od ormiańskiej psycholog i terapeuty – Ziny Szamojan. Przerobiłam na sobie w ciagu roku ponad 150h terapii uwalniania i kontynuuję to dalej. Widzę, jak to mnie zmienia, i wszystko wokół mnie. Jak znikają kompleksy, lęki, jak pojawia się niczym niezmącony spokój. Kiedy mam odwagę brać odpowiedzialność za swoje życie i kreować je tak, jak chce, zgodnie ze swoim przeznaczeniem, z jakim przyszłam na ten świat.

Będąc od kilku miesięcy w podróży po Hiszpanii robiłam te techniki uwalniania (głębokie sesje prowadzone) moim podróżnym towarzyszom i widziałam, jak szybko wyzwala ich to ze stłumionych trudnych emocji, jak stają się lżejsi i zaczynają działać i żyć inaczej, odnajdują prawdę i idą za nią.

Później zaczęłam nagrywać takie sesje, techniki, i wysyłać do znajomych. Od nich również słyszałam o zmianach, postanowiłam więc podzielić się tym ze światem i tak powstał dodatkowy dział na mojej stronie Baśnie Duszy – czyli Techniki (darmowe są poniżej, natomiast płatne są w zakładce Sklep, są one dłuższe      i bardziej głębokie).

Techniki, które tutaj znajdziesz, są jak sesje terapeutyczne. Tylko, że możesz je wykonywać o dogodnej dla ciebie porze (choć najlepiej robić to rano). Trwają od 15, 20min – do ponad godziny. Więcej możesz się dowiedzieć oglądając poniżej mój film na YouTube pt. „Czym są Techniki Uwalniania?” 

Jak się przygotować?

Sesja uwalniania

Spokojne miejsce

Zadbać o spokojne miejsce, gdzie nikt nam nie będzie przeszkadzał conajmniej przez godzinę. Podczas wykonywania techniki należy siedzieć z wyprostowanymi plecami. Nogi mieć stabilnie oparte na podłodze. Na oczach mieć opaskę i nie otwierać oczu przez cały procesy trawią sesji.

Odnawianie kodu DNA

Co się może dziać?

Podczas sesji mogą się pojawić różne emocje, płacz, krzyk, drętwienie ciała, gorąc, ziewanie i inne. Wszystko to jest jak najbardziej właściwe. Te emocje muszą w jakiś sposób z nas wyjść. Nie powstrzymujmy się przed niczym. Pozwólmy ciału wykonywać to, na co ma ochotę. I pamiętajmy – nic nie trwa wiecznie. Pod koniec będzie wyciszenie i spokój.       A uwolnienie tego, co tłumiliśmy przez lata, naprawdę da nam poczucie lekkości i wolności.

Medytacja

Po Technice

Na końcu, po technice, koniecznie trzeba pobyć samemu ze sobą przez jakieś 15 min do godziny, bądź dłużej. Nie używać mediów społecznościowych, telefonu, nie rozmawiać przez ten czas, nie słuchać muzyki, najlepiej nic nie robić przez godzinę. Można patrzeć w sufit lub okno. Zwyczajnie być ze sobą, w ciszy. Jest to bardzo ważne.

zobacz też film na YouTube pt.-

¨Czym są Techniki Uwalniania?¨

gdzie szczegułowo o tym opowiadam.

Daria Tara Green Shevchenko
Play Video about Daria Tara Green Shevchenko

Wprowadzenie

Jak należy się przygotować przed wykonywaniem Technik Uwalnia emocji i blokad?

Technika - "Spotkanie się z własną Duszą" i uwolnienie negatywnych emocji

Technika wydobywa na wierzch stłumione emocje. Przed wykonaniem obejrzyj koniecznie mój film na YouTube pt. ¨Czym są Techniki Uwalniania?¨ 

Technika na uzdrowienie wewnętrznej relacji z mamą

15 minutowa napełniająca Technika na wewnętrzny obraz mamy. Na odblokowanie przepływu miłości. Zaleca się zrobić co najmniej 3 razy, dzień po dniu. 

Medytacja skanowania ciała

Jest to medytacja, która zawiera elementy techniki medytowania zwaną – Vipassana. Tę medytację można wykonywać codziennie. 

Przewiń do góry